E-İMZA SÜREÇLERİ DEVAM EDEN SERBEST MESLEK ERBAPLARININ e-SMM UYGULAMASINA İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ UYGULAMASI ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPILABİLECEKLERİNE DAİR GİB DUYURUSU YAYINLANMIŞTIR

E-İMZA SÜREÇLERİ DEVAM EDEN SERBEST MESLEK ERBAPLARININ e-SMM UYGULAMASINA İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ UYGULAMASI ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPILABİLECEKLERİNE DAİR GİB DUYURUSU YAYINLANMIŞTIR.

SÖZ KONUSU DUYURUYA GÖRE:

1- e-smm başvurularının mükelleflerin kendileri tarafından portal üzerinden veya entegretör firmalar aracılığı ile 1 Haziran 2020 tarihine kadar yapılması gerekiyor.

2-1 Haziran 2020 tarihine kadar e-imzaya başvurmamış veya başvurduğu halde gelmemiş olanlar bu tarihe kadar (ivd.gib.gov.tr) uygulamasında yer verilen “Elektronik Serbest Meslek Makbuzu Başvuru Talebi” bölümünden müracatlarını yapabileceklerdir.

3-1 Temmuz 2020 tarihine kadar her halükarda e-imzanın temin edilip, bu tarihten itibaren makbuzların e-smm olarak düzenlemesinin zorunlu olacaktır.

4-1 Haziran-30 Haziran arasında e-smm kullanmaya başlanılmadıysa Serbest Meslek Makbuzları kağıt ortamında kesilebilecektir.

TIKLAYINIZ.

Görüntüle :216 Tarih : 04:16:58 28/05/2020

Duyurular

Mevzuatlar